اولین دلیل خرید لپ تاپ ها قابلیت حمل آسان آن هست چرا که با وجود وزن سبک و ضخامت نازک شما می‌توانید به راحتی همه جا آن را به همراه خود ببرید . از طرفی دیگر یک کامپیوتر به همراه کیس، مانیتور، کیبورد و ماوس فضای زیادی را اشغال می کند درصورتی که لپ تاپ  علاوه بر اینکه فضای کمی را اشغال می کنند شما می توانید پس از استفاده ، آن را در هرجایی نگهداری کنید .

لپ تاپ استوک به لپ تاپ های کارکرده یا دست دوم گفته میشود . اما همیشه اینطور نیست !
در فروشگاه های  اروپایی و آمریکایی مشتریان میتوانند کالای خریداری شده را تا مدت ۳۰ روز ب مرجوع کرده و تمام مبلغ کالا را دریافت کنند. کالای برگشتی به دلیل باز بودن کارتن کالای نو شناخته نمیشود، بنابراین به هیچ وجه وارد فروشگاه نمیشوند و مستقیما به انبار فرستاده می شود.
پس از انبار کردن ، کالاها گرید بندی شده و در گرید های A,B,C و D به صورت عمده به فروش میرسند. پس ممکن است شما لپ تاپ استوکی را خریداری کنید ولی لپ تاپ به صورت  کاملا نو باقی مونده باشد! این لپتاپ از گرید  A میباشد.

مزیت لپ تاپ های استوک چیست؟

اولین عامل برای انتخاب یک دستگاه استوک اختلاف قیمت بین لپ تاپ استوک ونو است . این تفاوت در کم ترین حالت از چند برابر شروع می شود و گاهی اوقات به دهها برابر می رسد یک دستگاه استوک به قیمت واقعی ۱ میلیون تومان احتمالا قیمت آکبند آن ۳ میلیون تومان به بالاست .

معایب لپ تاپ های استوک چیست ؟

لپ تاپ های استوک معمولا از نظر ظاهری دستگاه های ظریفی نیستند دلیل این نیز در کیفیت ساخت بسیار بالای قطعات ، مادربوردهای ۸ لایه و مقاومت بالای آن در استفاده های سنگین ،طولانی مدت و طول عمر بالاست.

درجه بندی لپ تاپ های استوک :

درجهA :

لپ تاپ های این رده دارای وضعیت ظاهری بسیار تمیز بوده و معمولا فاقد خط وخش می باشند ، حتی بعضی ها با نو فرقی ندارند  .این کالا ها کم کارکرد بوده و کارکرد کمتر از ۶ ماه دارند.

درجه B :

لپ تاپ های این رده دارای خط و خش ، ترک جزیی و کوچک و قابل گذشت هستند. خط وخش آن ها معمولا به چشم نمی آیند ،این کالا ها سالم و اصلی بوده و از نظر کارکرد ، عملکرد و  سالم بودن هیچگونه تفاوتی با محصولات درجه ی A ندارند .

لازم به ذکر است لپ تاپ های استوک درجه ی B  قیمتی کمتر از لپ تاپ های  درجه A  دارند  و مقرون به صرفه تر هستند .